907

NAJTROFEJNIJA EKIPA U OVOM NATJECANJU

B. T.
0
Fudbaleri Paris Saint-Germaina osvojili su po četvrti put u klupskoj historiji naslov pobjednika francuskog Liga kupa.
PSG je u Parizu s 2-1 bio bolji od Lyona, a pobjedu najboljoj ekipi Francuske donio je Urugvajac Edinson Cavani, strijelac dva pogotka. Ekipa Laurenta Blanca realizirala je prvu pravu priliku na utakmici koju su kreirali Maxwell i Ezequiel Lavezzi odličnim kombiniranjem, dok je siguran egzekutor iz neposredne blizine bio urugvajski reprezentativac. Isti je igrač u 33. minuti zabio s bijele tačke, nakon što je Brazilac Lucasa Mouru u kaznenom prostoru srušio Lyonov vratar Anthony Lopes. Pogodak nade za Lyon postigao je Alexandre Lacazette, koji je u 56. minuti povukao loptu s centra igrališta, projurio pored Alexa i Christophea Jalleta i onda s 20-ak metara zabio u donji desni ugao rezervnog vratara PSG-a Nicolasa Doucheza. Ovim je rezultatom PSG postao najtrofejnija ekipa ovog natjecanja s četiri osvojena naslova. Posljednji je osvojio 2008. godine. Francuski Liga kup, finale: PSG - Lyon 2-1 (Cavani 4, 33-11m / Lacazzete 56)