Pogledajte kako je Sarajevo izborilo finale Kupa BiH
907

Bordo tim slavio u Mostaru

M. H.
0
Fudbaleri Sarajeva izborili su plasman u finale Kupa BiH pobjedom u revanšu polufinala u Mostaru, jer su sinoć sa 3:1 savladali domaćina, ekipu Zrinjskog. Tim s Koševa je poveo preko Miloša Stojčeva u 15. minuti, kada je sjajni veznjak iskoristio odlično dodavanje Gojka Cimirota. Bio je to zaista maestralan pogodak veznjaka Sarajeva. Rezultat se nije mijenjao do 80. minute, kada je Nemanja Bilbija povisio na 0:2. Ipak, već dvije minute kasnije Bekić je vratio nadu domaćima da mogu do preokreta, ali je njihove snove zapečatitio Krste Velkoski u posljednjoj minuti regularnog dijela susreta. Tako su se fudbaleri s Koševa nakon čak devet godina plasirali u finale Kupa BiH, gdje će im protivnik biti zenički Čelik.