Atletico sumnjivim pogotkom ostaje lider Primere
907

Raul Garcia junak

M. H.
0
Fudbaleri lidera Primere, Atletico Madrida, na svom Vicente Calderonu dočekali su u prvom subotnjem susretu ekipu Villareala, te na kraju slavili sa 1-0. Domaći su poveli već u 14. minuti, kada je nakon centaršuta Kokea iz kornera sjajno glavom pogodio Raul Garcija. Bio je to njegov sedmi gol u sezoni. Ipak, mora se priznati da je tom golu prethodio njegov očit prekrašj nad jednim gostujućim igračem, kojeg je prije skoka odgurnuo. Uvjerite se i sami. U nastavku smo gledali izjednačenu igru, a gosti su bili nemoćni da dođu do poravnanja. Tako je Atletico ostao na vrhu tabele Primere, sa 79 bodova, odnosno četiri više od Barcelone i pet od Reala, koji imaju susret manje. Upravo će Katalonci od 18.00 sati dočekati Betis, a Real od 20.00 gostuje Real Sociedadu. Mnogi su sumnjali u ovaj tim Atletica, pogotovo zbog povrede Diega Coste, ali oni su pokazali da ovogodišnji rezultati sigurno nisu slučajnost.