NBA liga: Porazi Miamija i Portlanda, slavlje Indiane
907

Atlanta nadigrala prvaka

M. H.
0
U ponedjeljak navečer i u noći na utorak odigrano je 10 utakmica najjače košarkaške lige svijeta – NBA lige. Najveće iznenađenje večeri pripremila je Atlanta, koja je bila bolja od aktuelnog prvaka Miamija.
Hawksi su iskoristili neigranje Dwyane Wadea u redovima gostiju, te su u konačnici slavili 121-114. Bila je to utakmica u kojoj su odbrane igrale sporednu ulogu, pogotovo u prvom poluvremenu koje je pripalo Atlanti s minimalnih 71-70! U nastavku su obje ekipe popravile taj segment svoje igre, ali u završnici je oddbrana domaćina funkcionirala daleko bolje od gostujuće. Miami je u jednom trenutku poveo sa 107-104, ali u naredne je tri i pol minute Atlanta napravila seriju 10-1, koja je, pokazalo se, bila ključna za dobivanje konačnog pobjednika susreta. Paul Millsap predvodio je redove Hawksa s 26 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok je kod gostiju, već tradicionalno, LeBron James bio najbolji pojedinac s 30 poena, četiri skoka i šest asistencija. Bio je to već 12. poraz Miamija u ovoj sezoni (29 pobjeda). Najveći Heatov rival na Istoku, Indiana, je upisao vrijednu gostujuću pobjedu kod Golden State Warriorsa rezultatom 102-94. Pacerse je do pobjede predvodio Paul George s 23 poena, dok su se sa 17, odnosno 14 priključili David West i Lance Stephenson. Indiana je u jednom trenutku imala i 20 poena prednosti, ali su Warriorsi u posljednjim minutama utakmice srezali tu razliku na svega -2! Ipak, Indiana se u završnici pribrala, te upisala petu uzastopnu pobjedu na otvaranju niza od pet gostovanja po Zapadnoj obali. Sjajan derbi Zapada odigran je u Teksasu, gdje je Houston slavio protiv Portlanda sa 126-113. Monstruoznu utakmicu gostujućeg centra LaMarcusa Aldridgea, koji je ubacio 27 poena i upisao 20 skokova, pokvario je Chandler Parsons, koji je s 31 poenom i sedam asistencija predvodio Houston do pobjede. Utakmica je, spomenimo, riješena u prvom poluvremenu, koje je završilo s prednošću Rocketsa 71-56. Od ostalih utakmica izdvojimo još iznenađujuću pobjedu New Orleansa u gostima kod Memphisa rezultatom 95-92. Bio je to susret u kojem je prekinut niz od pet uzastopnih pobjeda Memphisa, te osam poraza New Orleansa. Grizzliesi su porazom ostali jedina ekipau diviziji Southwest koja unutar iste nema nijednu pobjedu protiv rivala! Memphis je na omjeru 0-10, dok je protiv Pelicansa ove sezone na 0-3. Anthony Davis je predvodio goste do pobjede s 27 poena i 10 skokova. NBA liga, ponedjeljak: Cleveland – Dallas 97-102 (Irving 26k, 9a / Ellis 22k, 8a) Detroit – LA Clippers 103-112 (Stuckey 29k / Crawford 26k) Washington – Philadelphia 107-99 (Beal 22k, 8a / Carter-Williams 31k, 5a) Charlotte – Toronto 100-95 (Jefferson 22k, 19s, 7a / DeRozan 25k, 6s) New York – Brooklyn 80-103 (Anthony 26k, 12s / Johnson 25k, 5a) Memphis – New Orleans 92-95 (Randolph 23k, 20s / Davis 27k, 10s) Atlanta – Miami 121-114 (Millsap 26k, 7s / James 30k, 4s) Chicago – LA Lakers 102-100 (Augustin 27k, 4s / Young 31k, 5s), produžetak Houston – Portland 126-113 (Parsons 31k, 7a / Aldridge 27k, 20s) Golden State – Indiana 94-102 (Curry 24k, 9a / George 23k, 4s)