907

Igrač utakmice

M. H.
0
Najbolji bh. košarkaš Mirza Teletović bio je igrač sinoćnje utakmice s Atlantom. Brooklyn Netsi zabilježili su treću pobjedu u nizu, što je njihov najduži pobjedonosni niz ove sezone u NBA ligi. Savladana je Atlanta sa 91:86, a naš kapiten ostvario je 16 poena i tri skoka. Bila je to sjajna noć za našeg Mirzu, iako je meč počeo s klupe za rezervne igrače. U samom finišu, kada se odlučivao pobjednik, na samo plus dva za domaće (86:84), na scenu stupa Mirza, te trojkom iz kornera gostima pokazuje da u predgrađu New Yorka nemaju šta tražiti (89:84). Naš najbolji košarkaš na terenu je proveo 24 i pol minute i za to vrijeme postigao 16 poena, od čega četiri trojke. Za trojke je šutirao 4/9, dok mu je ukupan šut iz igre bio 6/12. Sakupio je i tri skoka, a od njega je efikasniji bio samo saigrač Johnson, koji je bio starter i odigrao 36 minuta, uz šut iz igre 10/22. Donosimo vam i nekoliko fotografija sa sinoćnjeg meča. atlanta-hawks-v-brooklyn-nets-20140107-015244-278   atlanta-hawks-v-brooklyn-nets-20140107-033048-575   atlanta-hawks-v-brooklyn-nets-20140107-033053-299   teletovic   mirza teletovic statistika1 Sjajnoj predstavi našeg košarkaša svjedočila je i popularna pjevačica Rihanna. rihanna