IGOKEI NE GODI SKENDERIJA: Novi trijumf Bosne protiv tima iz...
907
IGOKEI NE GODI SKENDERIJA: Novi trijumf Bosne protiv tima iz Laktaša

0

Derbi duel 4. kola Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine odigran je večeras u Sarajevu gdje je Bosna Meridianbet u Skenderiji dočekala Igokeu.Ovo je drugi duel ova dva tima u ovoj sezoni nakon polufinalnog meča u Kupu "Mirza Delibašić" u kojem je slavila Bosna 86:69.

U večerašnjem susretu gledali smo uzbudljivu i interesantnu košarku, a Bosna je i ovaj put bila bolja sada rezultatom 82:76.

Bosna bolje otvara meč, poveli su 16:11 u prvoj četvrtini, ali Igokea se brzo vraća mini serijom, tako da je prvi period završen rezultatom 18:18.Slična igra u drugoj četvrtini, egal koji ipak za nijansu odlazi na straju igokee i tim iz Laktaša je na poluvremenu vodio dva razlike (34:36).

Puno bolja igra Studenata u trećoj četvrtini koju su dobili sa 18:13 i tako se u posljednji period ušlo sa tri poena razlike za domaći tim.

Bosna je držala tu malu, ali vrijednu prednost, a na sredini posljednjeg perioda, pet minuta prije kraja na semaforu je bilo 62:59 za Bosnu.

To je garantovalo uzbudljiv finiš i dosta drame u Skenderiji, a na kraju je Bosna ipak bila smirena i upisala drugi trijumf protiv Igokee u ovoj sezoni rezultatom 82:76.

Studente je do trijumfa predvodio Caruthers sa 21 poenom i šest asistencija, odličan je bio i Zubac sa 18 poena i devet skokova, Ilić je dodao 11 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Kod Igosa raspoložen je bio Filipović sa 16 poena, 14 poena je ubacio Jeremić, a Carmichael je susret završio sa 13 ubačenih poena.Košarkaško prvenstvo Bosne i Hercegovine, Liga za prvaka:

KK Bosna Meridianbet - KK Igokea 82:76 (18:18, 16:18, 18:13, 30:27)