Novi trijumf Swanseaja protiv Manchester Uniteda
907

ZAVRŠNI MEČ ČETVRTOG KOLA

0

Odigran je i završni meč četvrtkog kola engleske Premier lige u kojem je Manchester United gostovao kod uvijek neugodnog Swansea.

Meč u Walesu je opravdao očekivanja gledalaca, pogotovo domaćih, jer je Swansea ponovo slavio protiv favorizovanog Uniteda. Rezultat je glasio 2:1.

U prvom poluvremenu blaža dominacija Manchestera, koju nisu uspjeli krunisati golom, no najveću priliku propustio je Bafetimbi Gomis koji je pred sam kraj poluvremena pogodio stativu. Sve važno desilo se u drugom dijelu susreta, a navijači Uniteda nisu mogli zamisliti bolji start. U 48. minuti Luke Shaw je zavrnuo loptu na drugu stranu, a iz teške pozicije svoj 50. gol u Premier ligi postigao je Juan Mata. Swansea se nakon primljenog gola nije predavao, naprotiv uspjeli su da preokrenu rezultat. Već u 61. minuti Andre Ayew postiže svoj treći gol ove sezone na asistenciju Sigurdssona, a samo pet minuta kasnije potpuni preokret donosi fantastični Gomis za slavlje domaćih i treću poziciju na tabeli.

U prvom meču dana, Southampton je na svom terenu slavio neočekivano lagan trijumf protiv Norwicha.