907

Rezultatom 97:79

K. D.
0

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon pobjede nad Izraelom poražena je u drugoj utakmici prijateljskog turnira u Zagrebu protiv Hrvatske rezultatom 97:79.

Naša reprezentacija nije imala veliki zaostatak nakon prve četvrtine, a rezultat je glasio 19:16. Do poluvremena košarkaši BiH zadržali su isti zaostatak, te se na odmor otišli pri rezultatu 40:37.

U nastavku Hrvati su se uspjeli "odlijepiti", tako da su u posljednji period ušli sa prednošću od 12 poena (68:56), da bi naši reprezentativci zaigrali bolje na početku četvrte četvrtine, ali ipak poraženi su sa 18 poena razlike (97:79), prenosi Oslobođenje.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Kikanović sa 17 poena, a dodao je tri skoka i asistenciju, dok je Stipanović ubacio 15 poena uz dva skoka i tri asistencije. Milošević je dodao 12 poena, četiti skoka i tri asistencije.

Hrvate su do pobjede vodili , Hezonja sa 21 poena, šest skokova i dvije asistencije, te Simon sa 19 poena, pet skokova i sedam asistencija. Stipčević je dodao 12 poena, a Bogdanović deset.