907

PREMIJER LIGA BIH

0

Aktuelni vicešampion Bosne i Hercegovine, sarajevski Željezničar danas je na "Grbavici" razočarao svoje navijače.

Naime, u okviru drugog kola Premijer lige BiH sarajevski plavi poraženi su od bijeljinskog Radnika 1:2.

Prvo poluvrijeme okončano je bez golova, a domaći u vodstvo dolaze u 55. minuti. Gol je nakon slobodnog udarca, koji je izveo Blagojević, glavom postigao Sadiković.

Radnik do izjednačenja dolazi u 83. minuti, a precizan je bio Obradović. U nastavku meča Željo je pokušao do novog vodstva doći preko Đelmića, koji je u 85. minuti pogodio stativu. Potom je zaprijetio i Hadžiahmetović, koji šutira preko gola.

Do zlata vrijednog drugog gola, a samim tim i tri boda Radnik dolazi u sudijskoj nadoknadi, a gol za pobjedu svog tima postigao je Maksimović. Sarajevski plavi tako su nastavili sa slabim partijama na domaćem terenu protiv ekipe Radnika, koju nisu pobijedili i u nekoliko prethodnih sezona.