907
Juniorska košarkaška reprezentacija u polufinalu poražena od reprezentacije Turske

Odličan plasman na Europskom prvenstvu

0

Juniorska reprezentacija naše države se nije uspjela plasirati u finale Europskog prvenstva koje se ovih dana održava u grčkom Volosu. Konačan rezultat utakmice je glasio 82:77 za našeg protivnika. Prva četvrtina je bila kao iz snova.

Počeli smo sa 8:0 i onda na kraju prve dionice imali prednost rezultatom 20:18. Na poluvremenu smo imali pomalo nevjerovatnih 16 poena prednosti.

Rezultat je glasio 47:31. Turska je sjajnom igrom u trećoj četvrtini uspjela stići prednost naše reprezentacije i na ulasku u posljednjih deset minuta rezultat je glasio 63:63. Sjajnom igrom Korkmaza i Taskirana dolaze do pobjede u posljednjih deset minuta.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Edin Atić sa 24 poena, 11 skokova i 8 asistencija. Amar Gegić i Enis Memić su dodali po 13 poena. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Enes Taskiran sa 27 poena, dok je Furkan Korkmaz imao 20 poena.