Kadetska košarkaška reprezentacije BiH u finalu EYOF-a
907

Evropski olmipijski festival mladih

0

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegoivine plasrala se u finale Evropskog olmipijskog festivala mladih - EYOF u gruzijskom Tbilisiju.

U polufinalnom susretu bh. kadeti pobijedili su selekciju Njemačke sa 80:70.

U meču za zlatnu medalju danas će se boriti sa Špancima, koji su u drugom polufinalu sa 83:71 bili bolji od Latvije.

Peti dan bio je uspješan i za bh. predstavnike u plivanju i atletici.

Bh. plivač Mihajlo Čeprkalo je u utrci na 1.500 m kraul otplivao odličnih 15:35,40 i osvojio 4. mjesto, te ispunio "B" olimpijsku normu za Rio de Jeneiro 2016.

Čeprkalo je u utorak ispunio istu normu i u disciplini 400 m kraul.

Emina Pašukan svoje je takmičenje na EYOF-u završila sa disciplinom 200 m prsno i sa rezultatom 2:51,14 zauzela 32. mjesto.

Na takmičenju u atletici bacačica diska Mediha Salkić je rezultatom 44,20 m osvojila odlično 5. mjesto, dok je Katarila Lemez izborila nastup u finalu utrke na 800 m.

Na turniru u judou reprezentativci BiH završili su takmičenje već nakon prvih borbi. Teodora Božović u kategoriji do 70 kg izgubila je od Litvanke Dudenaite, a Toni Miletić u kategoriji do 81 kg od predstavnika Azerbajdžana Huseynlija.