907
Juniorska reprezentacija poražena od Hrvatske, slijedi borba za opstanak

Evropsko prvenstvo A-divizije

0

Naša juniorska reprezentacija je poražena od Hrvatske rezultatom 77:76. Iako smo imali prednost praktično tokom cijelog meča, Hrvatska je na kraju pogotkom Ivice Zupca uspjela osigurati prvu pobjedu na turniru.

Naši momci su vrlo loše odigrali u drugom poluvremenu meča i na kraju je Hrvatska upisala zaslužen trijumf.

Prva četvrtina je pripala izabranicima Marka Trbića. Dobili smo je rezultatom 24:11, a na poluvremenu imali prednost od 47:29. Ipak, Hrvatska je puno bolje odigrala u trećoj četvrtini meča.

Dobili su je rezultatom 23:15 i na ulasku u posljednjih deset minuta rezultat je glasio 62:52. Hrvatska je nastavila sa boljom igrom u posljednjoj četvrtini meča i na kraju su spomenutim koševima Zupca uspjeli osigurati trijumf.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Enis Memić sa 20 poena i 5 skokova, dok je Edin Atić ubacio 14 poena i imao po 5 skokova i 5 asistencija. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Ivica Zubac sa 15 poena i 13 skokova.