907

NBA

M. H.
0
Košarkaši Oklahome u veoma zanimljivom duelu savladali su Toronto. Russell Westbrook briljirao je u domaćem trijumfu Thundera protiv Toronta 108:104. Stigao je do svog četvrtog triple-doublea u zadnjih pet odigranih susreta. Tako je protiv Raptorsa ubacio 30 poena uz čak 17 asistencija i 11 skokova, a po 21 poen kod Thundera ubacili su Ibaka i Kanter. Goste je s 24 poena i devet asistencija predvodio DeRozan. https://www.youtube.com/watch?v=tYNouOffU2E Dallas je očekivano savladao Lakerse u gostima. Završilo je 100:93, uz sjajnu treću četvrtinu Monte Ellisa. On je u tih 12 minuta ubacio 18 od ukupno 31 poena, što znači da je bio daleko najefikasniji igrač utakmice. Za domaćine je najviše, 17 poena, ubacio Carlos Boozer. https://www.youtube.com/watch?v=KhrYWWjnK4M Brooklyn Netsi doživjeli su drugi vezani poraz i dodatno se udaljili od osme pozicije Istoka. Ekipa Jazza bila je bolja u Barclays Centeru 95:88. Najbolji kod domaćina bili su Young i Lopez po 19 koševa. Goste su do pobjede vodili Gordon Hayward s 24 i Derrick Favors s 22 poena. https://www.youtube.com/watch?v=BOor145avII U jednom od zanimljivijih mečeva večeri Golden State Warriorsi slavili su u Oaklandu protiv Clippersa 106:98. Nije to bila veče Stephena Curry, ubacio je tek 12 poena, ali s 23 poena raspoložen je bio Draymond Green, a po 21 poen su ubacili Thompson i Livingston. Kod gostiju je Austin Rivers zabio 22, a Redick 18 poena. https://www.youtube.com/watch?v=wal6erYCqXc Charlotte Hornetsi slavili su u Detroitu 108:101, peto im je to slavlje u nizu. Najbolji kod gostiju bio je Al Jefferson s 24 poena, a 21 je ubacio Maurice Williams. Pistonsi su u svojim redovima imali najefikasnije igrača susreta, Reggie Jackson bio je autor 25 poena. Orlando je kod kuće svladao Boston 103:98 uz 22 poena Oladipa i 21 poen Tobiasa Harrisa.