907

Rekorder

Mozzart Sport
0
Kada je u pitanju Primera, Mesi ne zna šta je mera! Neverovatni as Barselone postigao je 23. het-trik na svom 300. prvenstvenom meču u dresu katalonskog velikana i postavio nekoliko novih rekorda u najvišem rangu španskog fudbala. On je u ubedljivoj pobedi svog kluba nad Levanteom (4:0) došao do brojke od 269 golova i 107 asistencija u španskoj Primeri. Upravo je njegova 18 asistencija u ovoj sezoni u 17. minutu meča na Nou Kampu bila zaslužna za prvi gol Barselone u ovom meču. Njegovo dodavanje, Nejmar je uz mnogo sreće poslao iza leđa Dijega Marinja, nakon čega je bilo jasno da gosti iz Valensije u katalonskoj prestonici nemaju šta da traže. Mesi je seriju pogodaka na ovoj utakmici započeo u 38. minutu, kada je dodavanje Bartre poslao iza leđa golmana Levantea. Na naredni pogodak Argentinca čekalo se sve do 59. minuta, kada je krunisao sjajnu akciju Busketsa i Pedra i definitivno rešio pitanje utakmice. Mesiju ni taj pogodak nije bio dovoljan, pa je uzeo loptu i nakon dosuđenog jedanaesterca zbog prekršaja nad Nejmarom u 64. minutu. Tačku na blistavu partiju Katalonaca stavio je Luis Suarez, fantastičnim volejom u 73. minutu nakon centaršuta Adrijana.