907

Musa i Sikiraš odlični

M. H.
0
Kadetska reprezentacija BiH upisala je i drugi trijumf na turniru u Konyi i tako zadržala maksimalan učinak. Izabranici selektora Emira Halimića daans su nadigrali Srbiju 67:63, iako smo na poluvremenu imali zaostatak od sedam poena. Prva četvrtina je završena rezultatom 23:21 za Srbiju. U drugoj četvrtini smo imali zaostatak od sedam poena, a rezultat je glasio 42:35. Ipak, u nastavku druga slika na parketu. Naši momci su odigrali sjajno u odbrani, napad je postao znatno raznovrsniji i uslijedio je preokret. Poslije treće dionice smo tako imali minimalno vodstvo (54:53). Ipak, drama je viđena u samom finišu. Srbija je imala prednost od 63:60 minut i pol do kraja meča. Međutim, Njegoš Sikiraš pogađa za minus jedan, a onda Emir Čerkezović donosi prednost od jednog poena. Bilo je 64:63. Srbija je promašila, a onda je Musa realizirao bacanja i tako potvrdio naš trijumf. I u ovom duelu najbolji u našim redovima bili su Džanan Musa (19 poena, te po sedam skokova i asistencija) i Njegoš Sikiraš (15 poena i 12 skokova). Sani Čampara je dodao 13 poena. Bosna i Hercegovina: Kovačević, Stojšić (7 skokova), Bačvić, Sabljić, Burko 2, Kočić 3, Sikiraš 15 (12 skokova), Čerkezović 9 (9 skokova), Čampara 13 (5 skokova), Musa 19 (7 skokova, 7 asistencija), Mirković 2, Ovčina 4.