Roma i Fiorentina bez pobjednika, Pjaniću 55. minuta
907

SERIA A

K. P.
0
U okviru 20. kola Seria A na Artemio Franchiu drugoplasirana Roma došla je po zlata vrijedne bodove na teško gostovanje Fiorentini, a utakmice je završila bez pobjednika. Konačan rezultat bio je 1:1. Možda i najveći problem Rome ove sezone svakako jeste prvo poluvrijeme, a tako je bilo i u ovoj utakmici, a nakon 19. minuta Gomez dovodi "Viole" u prednost i veliko slavlje domaćim navijačima. http://www.dailymotion.com/video/x2fkenu_mario-gomez-goal-fiorentina-vs-as-roma-1-0-serie-a-2015-hd_sport Naš Miralem Pjanić nije se našao u prvih 11, ali je već nakon 34. minute igre i povrede Strootmana ušao u igru i ulaskom našeg reprezentativca igra Rome dobila je na brzini i bila je puno kreativnija. Do izjednačenja Roma je došla nakon sjajnog prodora Itrubea po desnoj strani i povratne lopte za Adema Ljajića koju ovaj koristi i stvari vraća na početak. Treba istaći da srpski reprezentativac ovaj pogodak nije slavio upravo iz razloga što je u Romu došao iz Fiorentine. http://www.dailymotion.com/video/x2fki4a_adem-ljajic-goal-fiorentina-1-1-as-roma-2015_sport Do kraja je bilo prilika na obje strane, ali se rezultat na semaforu nije mjenjao. Roma poslije 20. kola za vodećim Juventusom zaostaje 7 bodova i čini se kako polako gubi korak za samim vrhom.