Argentina blizu nove senzacije, veliki preokret Njemačke i trijumf Islanda

SP u Kataru, 2. kolo

M. H.
0
Na Svjetskom prvenstvu u Kataru danas su odigrana tri meča, a većih iznenađenja nije bilo. Argentina je nakon senzacije i remija s Danskom bila blizu novog podviga protiv Poljske. Ipak, Poljaci su na kraju slavili sa 24:23, iako je južnoamerička selekcija vodila na poluvremenu. Michal Jurecki je sa sedam golova predvodio Poljake do prve pobjede, a Lijewsky je dodao pet. Simonet je sa sedam pogodaka bio najbolji u poraženom sastavu. Island je podbacio u prvom poluvremenu protiv Alžira, ali Skandinavci su se razigrali u nastavku i slavili sa 32:24. Palmarsson ih je predvodio s devet golova, dok je Sigurdsson sedam puta tresao alžirsku mrežu. Njemačka je velikim preokretom došla do drugog trijumfa u Kataru. Na poluvremenu su zaostajali čak četiri gola za Rusijom, ali na kraju su slavili sa 27:26. Predvodio ih je odlični Gensheimer s devet golova, dok je Groetzki dodao šest.