Aktuelni prvaci startali pobjedom, Slovenci u drugom dijelu...
Aktuelni prvaci startali pobjedom, Slovenci u drugom dijelu slomili Čile

SP u Kataru

M. H.
0
Aktuelni svjetski prvaci, rukometaši Španije, pobjedom protiv Bjelorusije 38:33 počeli su odbranu naslova u Kataru. Uspješna je bila i Slovenija, koja je nadigrala Čile sa 36:23. Španci su dugo lomili otpor žilavih Bjelorusa, a tek u finišu su se odlijepili na veću razliku. Maqueda i Aguinagalde su postigli po šest, a Rocas i Canellas po pet golova. Bjeloruse je s pet pogodaka predvodio odlični Tsitou. Slovenija nije briljirala u prvom poluvremenu protiv Čilea, ali na kraju je uspjela uvjerljivo slaviti. Na poluvremenu su imali samo dva gola prednosti (16:14), ali su susret prelomili u drugom dijelu serijom 8:0. Briljirao je Dragan Gajić s devet pogodaka, a Špiler i Dolenec su dodali po pet. Sjajan je na golu bio i Prost s 12 intervencija. Rodrigo Salinas sa deset golova predvodio je južnoameričku selekciju.