907

SP u Kataru, Grupa B

M. H.
0
Reprezentacija Makedonije je pobjedom počela Svjetsko prvenstvo. Prva prepreka je preskočena, Tunis je savladan rezultatom 33:25 (18:14). Početna nervoza i paklena atmosfera tuniških navijača, nije dugo predstavljala problem Makedoncima. Tunis je poveo sa 2:0, ali je Makedonija brzo konsolidovala odbranu, pronašla pametna rješenja u napadu i stekla prednost od 9:4 u 13. minutu, poslije pogodaka Manaskova i Georgievskog. Na krilima energičnog Sanaia, tim Seada Hasanefendića se vraća u igru i smanjuje na 14:13. Ipak, Ristovski, Lazarov, Stoilov i Mojsovski smiruju situaciju i obezbeđuju Makedoniji lagodnih 18:14 na odmoru. Kakva takva neizvesnost u nastavku trajala je do 47. minute. Tunis nije iskoristio nekoliko napada za minus tri, nakon čega su potpuno pali. Makedonci su igrali jako zrelo, pametno, iskusno. Suvereno su čuvali prednost, a kada rival nije uspio da je ugrozi, iskoristili su priliku da riješe meč. Prednost je počela rasti, brojni tuniski navijači su utihnuli, a Falange počele slaviti. U 53, minutu, na semaforu je pisalo 30:21, a pred ulazak u posljednji minut, rekordnih 33:23. Tako je u Grupi B Makedonija došla do prvih bodava, baš kao i naša selekcija protiv Irana.