Sjajan nastup Elmedina Kikanovića u pobjedi Eniseya
907

Košarka

V. K.
0
Košarkaši ruskog Eniseya su porazili češki Nymburk rezultatom 81:77. Naš reprezentativni centar Elmedin Kikanović je na ovom meču pružio odličnu partiju i odveo svoj tim do novog trijumfa. Ubacio je 16 poena, imao 2 skoka i na kraju valorizaciju od 14 indexnih poena. Kikanović je i na ovom meču pokazao da se nalazi u zaista odličnoj formi i da će biti jedan od važnijih faktora u nastupu naše reprezentacije na Europskom prvenstvu koje će biti održano u Francuskoj naredne godine. Potencijalni reprezentativac naše države D.J. Cooper je na ovom meču ubacio 9 poena, ali i dodao čak 13 asistencija za valorizaciju od 25 indexnih poena, prenosi KSBiH. Enisey je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 20:16. Bili su bolji i u drugoj četvrtini rezultatom 25:21. Na kraju prvog dijela meča su imali prednost od osam poena, a vodili su sa 45:37. Ipak, Nuymburk dobija treću dionicu igre rezultatom 27:20 i na ulasku u posljednjih deset minuta su svoj zaostatak su smanjili na jedan poen. Rezultat je glasio 65:64 za domaćina. Do kraja su uspjeli zadržati prednost i upisati još jedan trijumf. Najefkasniji igrač je upravo bio naš reprezentativac, dok je kod gostiju najbolju partiju pružio Chester Simmons sa 23 poena.