907

BiH gostovala u Maunasu

M. H.
0
Na današnji dan, prije 18 godina, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je prijateljsku utakmicu protiv Brazila u Manausu. Tog 18. decembra 1996. godine bh. fudbaleri, koje je predvodio selektor Fuad Muzurović, poraženi su minimalnim rezultatom 1:0 pred prepunim stadionom Vivaldo Lima. Procjenjuje se da je taj susret posmatralo preko 50.000 navijača. Brazilci su do jedinog gola, a ujedno i pobjede, došli u finišu susreta, tačnije u 75. minuti, kada je legendarni Ronaldo pogodio Dedićevu mrežu iz slobodnog udarca. Prethodno je naš golman odbranio nekoliko odličnih šuteva Brazilaca. https://www.youtube.com/watch?v=87GqX37jLC4 BiH je u tom meču nastupila u sastavu: Dedić, Kapetanović, Beširević, Pintul, Geca, Ramčić, Glavaš, Begić, Bolić, Salihamidžić i Šabić. Priliku za igru su u nastavku dobili i Dadić, Turković, Osmić i Musić.