Villarreal i Borussia remizirali,

Europa League

K. Dedović
0
U okviru Grupne faze Europa League odigrane su utakmice 5. kola. Snage su odmjerili Villarreal i Borussia Moenchengladbach, na utakmici je viđeno dosta golova te je konačan rezultat glasio 2 - 2. Prvi su poveli domaćini kada je u 26. minuti Vietto plasirao loptu pored golmana Borussije za vodstvo svoje ekipe. Borussija stiže do izjednačenja nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu a strijelac je bio Raffael. Villarreal ponovo dolazi do vodstva preko Cherysheva kada na asistenciju stijelca prvog gola za Villarreal pogađa za vodstvo španske ekipe, 2-1. U 67. minuti "golčinu" iz slobodnog udarca postiže Xhaka za izjednačenje rezultata. Villareal se nalazi na 2. poziciji sa 8 osvojenih bodova, dok je Borussija na 1. mjestu, te su skupili 9 bodova.