Serena Williams doživjela najteži poraz u posljednjih 16 godina!
907

HALEP RAZBILA AMERIKANKU

E. S.
0
Rumunjskoj teniserki Simoni Halep trebalo je samo 65 minuta za uvjerljivu 6-0, 6-2 pobjedu nad Serenom Williams na WTA finalu u srijedu u Singapuru. Simona Halep je po prvi put uspjela pobijediti osvajačicu 18 Grand Slam naslova, a u njihova prethodna tri dvoboja Rumunjka je osvojila samo jedan set. Ovim je porazom, jednim od najtežih u njezinoj karijeri, prekinut niz Serene Williams od 16 uzastopnih pobjeda na završnom WTA turniru na kojem je trijumfirala u posljednja dva izdanja, a ukupno ga osvajala četiri puta. Williams je u prvom setu protiv Halep osvojila svega devet poena, a u drugom je setu propustila svih šest prilika za break. Pretraživanjem arhivskih podataka, došlo se do toga da Serena nije ovako ubjedljivo poražena još od 1998. godine, kada je bila još 16-godišnja tinejdžerka. A u ''ozbiljnim'' teniskim godinama, Williamsovoj se ovo desilo prvi put. Pobjedom nad Williams rumunjska teniserka zasjela je na vrh ljestvice crvene skupine s dvije pobjede, ali još uvijek nije osigurala mjesto u polufinalu jer se može dogoditi krug s tri tenisačice koje bi imale po dvije pobjede i jedan poraz gdje bi Halep mogla ispasti.