Islanđani se nadali preokretu, a onda je loptu uzeo Mirza Teletović

Kvalifikacije za EP

E. H.
0
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Mejdanu Island rezultatom 72:62. Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine svoje je prve poene u ovoj utakmici postigla tek u petoj minuti susreta. Na svu sreću, ni Islanđani na otvaranju nisu bili efikasniji, pa je rezultat, potpuno atipično za košarkašku utakmicu, u petoj minuti glasio 2:2. Tada je selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Duško Ivanović u igru ubacio Mirzu Teletovića, a njegovim ulaskom odmah je živnula i igra, što se osjetilo na rezultatu. Zmajevi su bili mnogo bolji protivnik, pa je razlika uskoro otišla na dvocifrenu. Na plus 23 za BiH 56:33, došao je neshvatljiv pad u igri. Bh. košarkaši su dopustili Islanđanima da naprave seriju od čak 14:0 sredinom posljednje četvrtine. Ipak, u posljednje dvije minute Zmajevi su na krilima Mirze Teletovića, ali i Nemanje Gordića i Marka Šutala, uspjeli da održe rezultatsku prednost i upišu pobjedu.