907

KVALIFIKACIJE ZA EP

B. T.
0
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je demonstrirala snagu i savladala Veliku Britaniju sa 80-67 u prvom susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2015. godine, čiji se domaćin još ne zna. Nakon prvog poluvremena, izabranici Duška Ivanovića su nadigrali domaći tim rezultatom 31:46. Istim tempom nastavilo se i u nastavku pa je poslije treće četvrtine bilo +17 u našu korist. Ipak, domaći igrači su zaigrali mnogo bolje u posljednjoj četvrtini pa se prednost bh. košarkaša postepeno topila da bi na pet minuta do kraja bilo +7 za Zmajeve. No, Gordićeva trojka na 1:30 do kraja prelomila je utakmicu pa su naši momci uspjeli doći do zaslužene pobjede u Copper Box Areni. Najefikasniji u bh. redovima bili su Mirza Teletović sa 25 i Nemanja Mitrović sa 12 poena. Sa druge strane, Clark je postigao 14 poena. BiH naredni susret kvalifikacija igra u tuzlanskom Mejdanu, gdje će 17. avgusta ugostiti Island.