Vaha očitao lekciju Capellu: Alžir je u osmini finala!
907

sp u brazilu

V. K.
0
Alžir je odigrao neriješeno 1:1 sa Rusijom, te se plasirao u osminu finala SP u Brazilu! Utakmica nije mogla gore početi za izabranike bh. fudbalskog stručnjaka Vahida Halilhodžića. Naime, nakon samo šest minuta igre Rusija je stigla do prednosti, a strijelac je bio Alexander Kokorin. Međutim, rano primljeni gol nije pokolebao Pustinjske lisice, koje su polako, ali sigurno stezale obruč oko gola Igora Akinfeeva. Na izjednačenje se čekalo sve do 60. minute. Nakon odlične akcije Alžira, lopta je došla do Islama Slimanija, koji postiže možda i najvažniji gol u istoriji fudbalske reprezentacije Alžira. Nakon toga, uslijedila je potpuna i bezuslovna ofanziva Rusije na Alžir. Međutim, promjene rezultata nije bilo, pa je Kokorin - GOL vs. Algeria by beraharyson Slimani scores for Algeria by beraharyson