Zmajevima pljušte pohvale sa svih strana: Evo kako su to...
Zmajevima pljušte pohvale sa svih strana: Evo kako su to vidjeli regionalni mediji

Ponos

Regionalni mediji
0
BOSNA I HERCEGOVINA debitirala je na Svjetskom nogometnom prvenstvu porazom 2:1 protiv Argentine na legendarnoj Maracani. Izabranici Safeta Sušića ne samo da su bili ravnopravan suparnik moćnoj Argentini, već su većim dijelom utakmice bili i bolji od Južnoamerikanaca koji su imali podršku 50 tisuća navijača i koji su se grčevito branili u posljednjim trenucima prvog dvoboja skupine F. 2 Ipak, utakmica za jedinog debitanta u Brazilu počela je šokantno. U prvom napadu Argentine, u drugoj minuti susreta Kolašinac je nespretno reagirao nakon jednog ubačaja i poslao loptu u svoju mrežu. Trebalo je Bosancima desetak minuta da se oporave od početnog šoka i zagospodare travnjakom stadiona u Rio de Janeiru. Argentina se nakon vodstva povukla, a BiH je prijetila sa svih strana. Pjanić i Hajrović su pokušavali dalekometnim udarcima, a Lulić i Džeko nakon ubačaja iz kuta i sjajnih skokova. Sjajan je, međutim, bio i argentinski vratar Romero koji je spašavao Argentinu u prvom poluvremenu. 3 Nastavila je BiH napadati i u drugom dijelu, no nakon desetak minuta visokog presinga Sušićevi izabranici su ostali bez snage, pogotovo oni u veznom redu, pa su Argentinci sve češće dolazili do Begovića. Aguero je bio neprecizan tri puta, ali kad je Messi, koji je dotad bio nevidljiv, dobio prvu priliku odmah je i zabio za 2:0. Prošao je trojicu braniča BiH i potom plasiranim udarcem uz pomoć vratnice matirao nemoćnog Begovića.