Obala Slonovače preokretom došla do pobjede
907

Svjetsko prvenstvo 2014

M. G.
0
U poslednjem meču trećeg dana Svjetskog prvenstva u Brazilu, reprezentacija Obale Slonovače savladala je selekciju Japana – 2:1. Samuraji su prvi stigli do vodstva, ali su 'Slonovi' za samo dva minuta uspjeli da stignu do preokreta i, ispostaviće se, konačne pobjede. Japanci su poveli u 16. minutu, poslije odličnog šuta Keisukea Honde, da bi se tim rezultatom otišlo na odmor. Izjednačenje svom timu donosi Wilfred Boni u 64. minutu, a Gervinho dva minuta kasnije preokret i sva tri boda. Posebno se istakao mladi bek Toulousea Serge Auriere, koji je kod oba pogotka svoje ekipe bio u ulozi asistenta. Obala Slonovače krenula je ofanzivno od starta meča, ali su Japanci bili ti koji su prvi stigli do gola. Uchida je kombinovao na lijevom boku i proigrao Keisukea Hondu na ivici kaznenog, a igrač MIlana je divno primirio loptu i volejom je zakucao u bliži gornji ugao gola Barija. [youtube][/youtube] 'Samuraji' su u preostalih pola časa igre u prvom poluvremenu nastojali da sačuvaju svoj gol, a u tome su uspjeli najviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Kavashimi. Ruku na srce, tome su doprinijeli i igrači afričke selekcije, sa nekoliko nepreciznih šuteva iz izglednih pozicija. Veliko iznenađenje bilo je izostavljanje Didiera Drogbe od strane Sabria Lamouchia iz starnte postave. Ali, na sreću po 'Slonove', sve je ispalo kako su željeli u nastavku igre. Nastavili su sa totalnom ofanzivom, a ključan momenat na meču bio je ulazak legendarnog napadača u 60. minutu. Najprije je napadač Swansea Wilfred Boni, poslije savrešenog centaršuta Auriera, skrenuo loptu sa peterca u mrežu, da bi samo dva minuta kasnije (66. minut) ubačenu loptu beka Toulousea u gol pretvorio Gervinho. Kao i poslije vodećeg gola, ekipa Alberta Zaccheronia nije uopšte odreagovala. Dopustili su Obali Slonovače da diktira tempo i, samim tim, kontroliše igru, pa se rezultat nije menjao do kraja susreta. Obala Slonovače svoj naredni meč igra 19. juna protiv selekcije Kolumbije, dok Japanci, nekoliko sati kasnije, igraju sa Grčkom.