Balotelli donio pobjedu Italiji protiv Engleske
907

SP Brazil

E. H.
0
Veliki evropski derbi pripao je večeras Italiji, koja je sa 2:1 savladala Englesku u Manausu. Engleska je u prvih pola sata imala nešto bolje prilike, ali to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi gol na kojem je stajao rezervni italijanski golman Sirigu. Italijani su poveli u 35. minuti, Nakon kornera kojeg je izveo Verratti, Marchisio je zabio za vodstvo Italije. Samo dvije minute kasnije, Engleska je izjednačila. Rooney je sjajno ubacio pred gol, a Sturridge iz voleja iz blizine zabio za 1:1. U posljednjoj minuti prvog dijela Mario Balotelli je imao sjajnu priliku. Balotelli je pobjegao odbrani Engleza, sam stigao pred Harta kojeg je iskosa sa osam metara prebacio ali loptu je pod prečkom izbio Jagielka. Pobjedu Italiji donio je Balotelli, koji je u 50. minuti zabio na lijepu asistenciju Candreve.
England 1-2 Italy | All Goals | FIFA World Cup 2014 by Ecuador de Futbol