Del Bosque: Bili su bolji, napravili smo puno grešaka
907

Selektor Španije nakon debakla

M. G.
0
Nakon nevjerojatnog poraza od Nizozemske (1-5) u prvom kolu skupine B SP-a, Del Bosque je pozvao na sabranost. Robin van Persie i sam je bio začuđen raspletom. "Izgubili smo. Bili su bolji, moramo priznati da smo počinili puno grešaka. Svjestan sam da je ovo vrlo delikatan trenutak", prva je reakcija španjolskog izbornika Vicentea Del Bosquea nakon "petarde" u mreži Ikera Casillasa na startu Mundijala u Brazilu. "Bili smo preslabi. Sportista se ne predaje i traži pobjedu u sljedećoj utakmici - rekao je strateg 'furije' okrenuvši se na sljedeće utakmice; protiv Čilea 18. juna i protiv Australije pet dana poslije. Španci su poveli iz penala Xabija Alonsa u 27. minuti, a nakon što je Robin van Persie krajem prvog dijela glavom fantastično pogodio za 1-1, u nastavku je Casillas kapitulirao još četiri puta. Zabijali su mu redom Robben, De Vrij, ponovno Van Persie i još jednom Robben za drugi najveći poraz Španjolske na SP-ima.