Tragedija u šest činova: Evo kako je Japanac uništio Hrvatsku
907

SP Brazil

Index.hr
0
ŠEST razloga zbog kojih smatramo da je sudac Yuichi Nishimura upropastio spektakularno otvaranje svjetskog prvenstva: 1. U 27. minuti Nishimura jednostavno ne želi dati crveni karton Neymaru, koji namjerno udara laktom u lice Luku Modrića. Namjera Brazilca je bila jasna, vidljivo nervozan zbog negativnog rezultata, uopće nije gledao loptu nego je namjerno išao direktno u glavu Modrića. Pogreška suca je još evidentnija kad se uzme u obzir da je on to vidio i kaznio Neymara. Ako je vidio, to je morao biti crveni karton. Ta greška postaje možda i ključna za konačan rezultat ove utakmice, jer baš taj Neymar, koji je trebao biti isključen, samo dvije minute poslije zabija sjajan gol za 1:1, a u nastavku realizira i jedanaesterac za 2:1. 2. U 70. minuti nova katastrofalna greška japanskog suca. U jednom duelu u hrvatskom kaznenom prostoru međusobno se povlače Fred i Lovren. No ništa grubo i ništa očito. Lovren je pustio Brazilca, koji skoro sekundu poslije teatralno pada i umjesto da dobije žuti karton za simuliranje, Brazil dobiva priliku za vodstvo. 3. U 84. minuti Japanac poništava gol Perišića za izjednačenje. Na jednu visoko nabačenu loptu skaču Olić i golman Brazila Julio Cezar. Kontakta za prekršaj nema, Brazilac promašuje loptu, Olić ju vraća na pet metara i Perišić zabija. Blago rečeno kontroverzna i dvojbena odluka. 4. U posljednjim trenucima utakmice, kad je Hrvatska vršila strahovit presing u želji da izjednači, Rakitić je na centru vidljivo fauliran. No, japanski sudac ne svira ništa i iz nastavka akcije Oscar zabija treći gol. 5. Od početka utakmice sudac Yuichi Nishimura izgledao je kao da je pao sa Marsa. Čovjek jednostavno ili ne poznaje neka nogometna pravila ili se samo pravio da je tako. Recimo institut puštanja prednosti je za Japanca večeras bio nepoznat pojam. 6. Sve iole dvojbene odluke dosuđene su u brazilsku korist, a omjer prekršaja je večeras bio 21:5 u na štetu Hrvatske.