907

"Crne zvijezde" bolje od Južne Koreje

M. G.
0
Fudbaleri Gane pobijedili su Južnu Koreju sa 4:0 u pripremnom meču pred start Svjetskog prvenstva u Brazilu. Trostruki strijelac bio je 22-godišnji napadač Sochauxa Jordan Ayew, a jedini preostali gol postigao je njegov kolega iz navale Asamoah Gyan. “Bio je ovo dobar pripremni meč, bilo je važno da izvedemo dobar tim i i mislim da se gledaocima isplatio uloženi novac za ulaznicu“, rekao je selektor Gane James Appiah. “Lijepo je što smo pobijedili, ali ostalo nam je da popravimo još neke stvari u igri“, dodao je Appiah. Pred pet hiljada gledalaca u Majamiju Gana je povela u 11. minutu golom Ayewa, uz pomoć odbitka od Sung-Jeun Kija. Prednost je duplirao Gyan u završnici prvog poluvremena – oduzeo je loptu, predriblao protivničkog fudbalera i zatresao mrežu. U nastavku je Ayew sa još dva gola dotukao Korejce – prvo slobodnim udarcem u 53. minutu, a onda pogotkom iz blizine na minut do kraja meča.